IC RF TXRX+MCU ISM<1GHZ 52TQFP Manufacturer: Sigma Designs Inc. Manufacturer Product Number: 102500021 Package: 52-TQFP Product Status: Active Attributes: Current - Receiving: 20mA Current - Transmitting: 34mA Data Rate (Max): 9.6kbps Digi-Key Programmable: Not Verified Frequency: 902MHz ~ 928MHz GPIO: 15 Memory Size: 32kB Flash, 2kB SRAM Modulation: FSK Mounting Type: - Operating Temperature: -35°C ~ 85°C Package / Case: 52-TQFP Power - Output: 4dBm Protocol: - RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -96dBm Serial Interfaces: SPI, UART Series: - Supplier Device Package: - Type: TxRx + MCU Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
| Current - Receiving | 20mA |
|---|---|
| Current - Transmitting | 34mA |
| Data Rate (Max) | 9.6kbps |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Frequency | 902MHz ~ 928MHz |
| GPIO | 15 |
| Memory Size | 32kB Flash, 2kB SRAM |
| Modulation | FSK |
| Mounting Type | – |
| Operating Temperature | -35°C ~ 85°C |
| Package / Case | 52-TQFP |
| Power - Output | 4dBm |
| Protocol | – |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -96dBm |
| Serial Interfaces | SPI, UART |
| Series | – |
| Supplier Device Package | – |
| Type | TxRx + MCU |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
Be the first to review “102500021” Cancel reply
Related products
Easev Products
$83.44
Easev Products
$90.16
Easev Products
$87.92
Easev Products
$73.92
Easev Products
$64.40
Easev Products
$116.48
Easev Products
$24.79
Easev Products
$94.64


Reviews
There are no reviews yet.