RF TXRX MOD ISM<1GHZ WHIP ANT TH Manufacturer: Parallax Inc. Manufacturer Product Number: 27982 Package: Module Product Status: Active Attributes: Antenna Type: Integrated, Whip Current - Receiving: 6.1mA Current - Transmitting: 12mA Data Rate: 9.6kBaud DigiKey Programmable: Not Verified Frequency: 433MHz Memory Size: - Modulation: - Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Package / Case: Module Power - Output: - Protocol: - RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: - Serial Interfaces: - Series: - Utilized IC / Part: - Voltage - Supply: 3.3V ~ 5V
| Antenna Type | Integrated, Whip |
|---|---|
| Current - Receiving | 6.1mA |
| Current - Transmitting | 12mA |
| Data Rate | 9.6kBaud |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Frequency | 433MHz |
| Memory Size | – |
| Modulation | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | – |
| Protocol | – |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | – |
| Serial Interfaces | – |
| Series | – |
| Utilized IC / Part | – |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
Be the first to review “27982” Cancel reply
Related products
Easev Products
$63.28
Easev Products
$105.84
Easev Products
$77.84
Easev Products
$79.52
Easev Products
$82.32
Easev Products
$63.28
Easev Products
$64.40
Easev Products
$70.00


Reviews
There are no reviews yet.