IC RF TXRX+MCU ISM<1GHZ 42VFLGA Manufacturer: Silicon Labs Manufacturer Product Number: SI1013-C-GM2 Package: 42-VFLGA Exposed Pad Product Status: Active Attributes: Current - Receiving: 18.5mA Current - Transmitting: 17mA ~ 30mA Data Rate (Max): 256kbps DigiKey Programmable: Not Verified Frequency: 240MHz ~ 960MHz GPIO: 15 Grade: - Memory Size: 8kB Flash, 768B RAM Modulation: FSK, GFSK, OOK Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 42-VFLGA Exposed Pad Power - Output: 13dBm Protocol: EZRadioPro Qualification: - RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -121dBm Serial Interfaces: I²C, SPI, UART Series: - Supplier Device Package: 42-LGA (5x7) Type: TxRx + MCU Voltage - Supply: 1.8V ~ 3.6V
| Current - Receiving | 18.5mA |
|---|---|
| Current - Transmitting | 17mA ~ 30mA |
| Data Rate (Max) | 256kbps |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Frequency | 240MHz ~ 960MHz |
| GPIO | 15 |
| Grade | – |
| Memory Size | 8kB Flash, 768B RAM |
| Modulation | FSK, GFSK, OOK |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 42-VFLGA Exposed Pad |
| Power - Output | 13dBm |
| Protocol | EZRadioPro |
| Qualification | – |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -121dBm |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Series | – |
| Supplier Device Package | 42-LGA (5×7) |
| Type | TxRx + MCU |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
Be the first to review “SI1013-C-GM2” Cancel reply
Related products
Easev Products
$116.48
Easev Products
$77.84
Easev Products
$79.52
Easev Products
$83.44
Easev Products
$70.00
Easev Products
$105.84
Easev Products
$64.40
Easev Products
$73.92


Reviews
There are no reviews yet.