RF TXRX MOD ISM < 1GHZ CARD EDGE Manufacturer: DFRobot Manufacturer Product Number: TEL0030 Package: Module Product Status: Active Attributes: Antenna Type: - Current - Receiving: 35mA Current - Transmitting: 400mA Data Rate: 9.6kbps DigiKey Programmable: Not Verified Frequency: 433MHz Memory Size: - Modulation: GFSK Mounting Type: Card Edge Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Package / Case: Module Power - Output: 27dBm Protocol: - RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -117dBm Serial Interfaces: UART Series: - Utilized IC / Part: MT2502A Voltage - Supply: -
| Antenna Type | – |
|---|---|
| Current - Receiving | 35mA |
| Current - Transmitting | 400mA |
| Data Rate | 9.6kbps |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Frequency | 433MHz |
| Memory Size | – |
| Modulation | GFSK |
| Mounting Type | Card Edge |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | 27dBm |
| Protocol | – |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -117dBm |
| Serial Interfaces | UART |
| Series | – |
| Utilized IC / Part | MT2502A |
| Voltage - Supply | – |
Be the first to review “TEL0030” Cancel reply
Related products
Easev Products
$84.56
Easev Products
$67.20
Easev Products
$61.60
Easev Products
$82.32
Easev Products
$24.79
Easev Products
$92.96
Easev Products
$70.00
Easev Products
$68.88


Reviews
There are no reviews yet.