RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ TH Manufacturer: Smart Prototyping Manufacturer Product Number: ZIO-101966 Package: Module Product Status: Active Attributes: Antenna Type: - Current - Receiving: - Current - Transmitting: - Data Rate: - DigiKey Programmable: Not Verified Frequency: 915MHz Memory Size: - Modulation: - Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: Module Power - Output: 14dBm Protocol: LoRa RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -137dBm Serial Interfaces: I²C, SPI, UART Series: - Utilized IC / Part: - Voltage - Supply: 3.3V
| Antenna Type | – |
|---|---|
| Current - Receiving | – |
| Current - Transmitting | – |
| Data Rate | – |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Frequency | 915MHz |
| Memory Size | – |
| Modulation | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | 14dBm |
| Protocol | LoRa |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -137dBm |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Series | – |
| Utilized IC / Part | – |
| Voltage - Supply | 3.3V |
Be the first to review “ZIO-101966” Cancel reply
Related products
Easev Products
$79.52
Easev Products
$77.84
Easev Products
$68.88
Easev Products
$84.56
Easev Products
$87.92
Easev Products
$24.79
Easev Products
$63.28
Easev Products
$105.84


Reviews
There are no reviews yet.