RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD Manufacturer: Sigma Designs Inc. Manufacturer Product Number: ZM3102AM-CME1 Package: Module Product Status: Active Attributes: Antenna Type: Antenna Not Included Current - Receiving: 23mA Current - Transmitting: 24mA ~ 36mA Data Rate: 40kbps Digi-Key Programmable: Not Verified Frequency: 868MHz Memory Size: 32kB Flash, 2kB SRAM Modulation: FSK Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -15°C ~ 85°C Package / Case: Module Power - Output: -2dBm Protocol: Z-Wave® RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -102dBm Serial Interfaces: SPI, UART Series: Z-Wave® Utilized IC / Part: - Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
| Antenna Type | Antenna Not Included |
|---|---|
| Current - Receiving | 23mA |
| Current - Transmitting | 24mA ~ 36mA |
| Data Rate | 40kbps |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Frequency | 868MHz |
| Memory Size | 32kB Flash, 2kB SRAM |
| Modulation | FSK |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -15°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | -2dBm |
| Protocol | Z-Wave® |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -102dBm |
| Serial Interfaces | SPI, UART |
| Series | Z-Wave® |
| Utilized IC / Part | – |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
Be the first to review “ZM3102AM-CME1” Cancel reply
Related products
Easev Products
$83.44
Easev Products
$87.92
Easev Products
$61.60
Easev Products
$70.00
Easev Products
$82.32
Easev Products
$63.28
Easev Products
$68.88
Easev Products
$64.40


Reviews
There are no reviews yet.