RF TXRX MODULE ISM < 1GHZ SMD Manufacturer: Sigma Designs Inc. Manufacturer Product Number: ZM4102AJ-CME3R Package: Module Product Status: Active Attributes: Antenna Type: - Current - Receiving: 29mA Current - Transmitting: 34mA Data Rate: 100Kbps Digi-Key Programmable: Not Verified Frequency: 951MHz Memory Size: 64B Flash, 64kB ROM, 16kB RAM Modulation: - Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -30°C ~ 85°C Package / Case: Module Power - Output: - Protocol: Z-Wave® RF Family/Standard: General ISM < 1GHz Sensitivity: -99dBm Serial Interfaces: - Series: Z-Wave® Utilized IC / Part: - Voltage - Supply: 2.1V ~ 3.6V
| Antenna Type | – |
|---|---|
| Current - Receiving | 29mA |
| Current - Transmitting | 34mA |
| Data Rate | 100Kbps |
| Digi-Key Programmable | Not Verified |
| Frequency | 951MHz |
| Memory Size | 64B Flash, 64kB ROM, 16kB RAM |
| Modulation | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Package / Case | Module |
| Power - Output | – |
| Protocol | Z-Wave® |
| RF Family/Standard | General ISM < 1GHz |
| Sensitivity | -99dBm |
| Serial Interfaces | – |
| Series | Z-Wave® |
| Utilized IC / Part | – |
| Voltage - Supply | 2.1V ~ 3.6V |
Be the first to review “ZM4102AJ-CME3R” Cancel reply
Related products
Easev Products
$64.40
Easev Products
$92.96
Easev Products
$174.48
Easev Products
$63.28
Easev Products
$70.00
Easev Products
$82.32
Easev Products
$79.52
Easev Products
$87.92


Reviews
There are no reviews yet.